Genialne i proste w obsłudze aplikacje, które pozwolą ci zadbać o zdrowie. Pobierzesz je na iOS i Androida

W dzisiejszych czasach bez smartfona, to prawie jak bez ręki. Nasz wierny towarzysz smartfon powie nam, co się wydarzyło na świecie, jaka jest pogoda, kto ma dziś urodziny.

Genialne i proste w obsłudze aplikacje, które pozwolą ci zadbać o zdrowie. Pobierzesz je na iOS i Androida

W dzisiejszych czasach bez smartfona, to prawie jak bez ręki. 150 gramową kostką zastąpiliśmy obszerne albumy ze zdjęciami, książki telefoniczne, programy telewizyjne, encyklopedię i wiele wiele innych. Nasz wierny towarzysz smartfon powie nam, co się wydarzyło na świecie, jaka jest pogoda, kto ma dziś urodziny - dlaczego w takim razie nie wykorzystać go do poprawy samopoczucia - w końcu, kto jak kto, ale to on jest w stanie kontrolować i motywować nas w niemal każdej minucie dnia. Dziś nie będziemy skupiać się na aplikacjach do monitorowania parametrów (choć te również cieszą się dużą popularnością - najnowocześniejsze aplikacje zdrowotne na Apple watch potrafią już mierzyć saturację krwi, a nawet jej ciśnienie!) a raczej takimi, które zmotywują nas do ulepszenia higieny życia. Oto najciekawsze (naszym zdaniem) aplikacje zdrowotne na Androida i iPhone.

Waterful

Woda stanowi około 70% składu organizmu, a jej brak błyskawicznie daje się we znaki chociażby zmęczeniem czy osłabieniem koncentracji. Z jakiegoś jednak powodu, picie jej w odpowiednich ilościach, przychodzi nam z trudnością. Pół biedy, jeśli lubisz zupy i zajadasz się owocami (tak, nawadnia nie tylko woda!) - gorzej, jeśli w formie płynnej przyjmujesz jedynie espresso. Waterful to polska aplikacja do picia wody, dzięki której już nigdy nie zapomnisz o dodatkowej „szklaneczce”. Wszystko, co wypijesz w ciągu dnia (woda, soki, herbata), możesz dodać do swojego konta z katalogu, który został wgrany do aplikacji. Rękę (a raczej mackę) na pulsie, trzymać będzie urocza ośmiorniczka - maskotka appki. 

Fitatu

Nie ma silnego i zdrowego organizmu, bez zbilansowanej diety. Na pewno znasz powiedzenie „jesteś tym, co jesz” - i nie chodzi nam tu o drastyczne przestrzeganie bilansu kalorycznego, a o spożywanie odpowiedniej ilości składników odżywczych. Dzięki funkcji szybkiego dodawania spożytych w ciągu dnia pozycji, zyskasz ogląd na to, czego brak, a co zaś warto ograniczyć w diecie. Fitatu to więc nie tylko aplikacja do liczenia kalorii. Baza produktów w aplikacji zawiera setki przekąsek i półproduktów, które znajdziesz w najpopularniejszych marketach - możesz też dodawać je własnoręcznie, skanując kody kreskowe. 

Activy

Nawodnieni, najedzeni - możemy zacząć się ruszać. Wiemy, jak ciężko jest samodzielnie zmotywować się do aktywności, kiedy za nami 8 godzin pracy, a przed nami wizja wygodnej kanapy i nowego odcinka serialu. Właśnie po to jest Activy, czyli aplikacja, działająca jak gra, w której zbierasz punkty za ruch. Liczy się bieg, spacer, trucht, jazda na rowerze, a nawet hulajnoga! Co ciekawe, z Activy możecie motywować się grupowo - na przykład ze znajomymi z pracy, dzieląc się na zespoły i wspólnie zbierając punkty za (dosłownie) aktywność. Jeśli rywalizacja nie jest wystarczającą motywacją, co powiesz na odrobinę dreszczyku? Spragnionym mocniejszych wrażeń polecamy wypróbowanie Zombies! Run. Nie jest to standardowa aplikacja do biegania: korzystanie z niej przypomina grę terenową, której celem jest… nie dać się zjeść hordzie wygłodniałych zombie. 

Mindy

Polskie aplikacje zdrowotne dbają nie tylko o ciało. Higiena umysłu, zwłaszcza przy otaczającym nas natłoku bodźców, jest równie istotna. Jak w ogóle o nią dbać? Jak zacząć to robić? Najlepiej przy pomocy odpowiedniej aplikacji, takiej jak Mindy. Mindy oferuje naukę praktyk medytacyjnych, kursy mindfulness i ogromną bazę muzyki, ćwiczeń i nagrań relaksacyjnych. Znajdzie się też coś dla chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu psychologii i neurobiologii: w aplikacji dostępne są m.in. podcasty ze specjalistami. 

Sleep Cycle

Dobry sen jest kluczowy dla dobrostanu organizmu. To właśnie podczas niego, ta skomplikowana „maszyna”, ma czas na regenerację, drobne naprawy i przygotowanie do wyzwań dnia następnego. Jeśli na dźwięk budzika reagujesz histerią, a poranne podniesienie się z łóżka jawi się jak wspinaczka na Mount Everest, warto przyjrzeć się swoim nocnym nawykom. Tu przyda się aplikacja do monitorowania snu i inteligentny budzik w jednym, czyli Sleep Cylce. Appka „nasłuchuje” wydawanych przez ciebie dźwięków i częstotliwości oddechów i na tej podstawie wylicza odpowiedni czas na bezstresową pobudkę. 

GirApp

Czyli rewolucja na polskim rynku, odpowiadająca na jedną z najbardziej palących potrzeb użytkowników elektroniki - tech neck. GirApp powstała z myślą o zapobieganiu bólom szyi, wynikającym z długotrwałego wpatrywania się w smartfony, jednak szybko wyewoluowała do kompleksowej aplikacji do dbania o siebie holistycznie. Znajdziesz tu nie tylko filmiki edukacyjne, zachęcające do ćwiczeń kręgosłupa i medytacji, ale również motywujące wyzwania i triki, które pomogą ci w wyrobieniu nawyków, sprzyjających dobrej postawie.

Przejście na początek strony