Naszyjnik Wenus: zmarszczki na szyi od smartfona.

Zmarszczkom sprzyja nie tylko upływający czas - ich pojawienie się znacznie przyspieszają niektóre z naszych codziennych nawyków.

2 minuty czytania

Naszyjnik Wenus: zmarszczki na szyi od smartfona.

Stylowa ozdoba? Kobiecy talizman z kamieniem szlachetnym? Choć nazwa brzmi obiecująco, większość z Was nie byłaby zachwycona pojawieniem się „naszyjnika Wenus” na szyi. Ta antonomazja, to urocze określenie… poprzecznych zmarszczek na szyi, które zauważyć możemy już około 30 roku życia. 

To, że zmarszczki na szyi powstają wraz z wiekiem, jest jasne jak Słońce. Skóra pomału traci swój „stelaż”, którym jest kolagen, elastyna czy kwas hialuronowy. Staje się wiotka i podatna na „zagniecenia”, którymi możemy nazwać zmarszczkami.

Zmarszczkom sprzyja jednak nie tylko upływający czas — ich pojawienie się znacznie przyspieszają niektóre z naszych codziennych nawyków, jak częste opalanie się, brak odpowiedniej pielęgnacji, palenie papierosów, czy… korzystanie ze smartfona! 

Jak to możliwe? W zasadzie nietrudno to sobie wyobrazić: jeśli pozostajemy długo w zgarbionej pozycji z podbródkiem przy dekolcie, skóra na szyi zwyczajnie się…marszczy. Tak jak kartka papieru, którą wielokrotnie zaginamy w tym samym miejscu, tak po upływającym czasie, skóra na szyi nie będzie w stanie „wyprostować” powstałych bruzd. Ups…

Zmarszczki na szyi: ćwiczenia.

Naszyjnik Wenus może pojawić się wcześniej u osób bardzo intensywnie korzystających ze smartfonów i warto o tym pamiętać, jednak panika nie jest wskazana.

To trochę tak, jakbyśmy mieli przestać się uśmiechać, w obawie o zmarszczki mimiczne… . Ograniczanie długotrwałego pochylania głowy ma jednak też inne, bardzo ważne zalety: pozwala m.in. zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólów szyi (tzw. tech neck), głowy i pleców. <Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak w przyjemny sposób kontrolować odpowiednią postawę w ciągu dnia, zapoznaj się z GirApp>

Pomocne będzie również regularne wykonywanie ćwiczeń na poziome zmarszczki na szyi. Takie ma w zanadrzu popularna ostatnio joga twarzy. Przykładowym, niezwykle prostym ćwiczeniem jest ułożenie splecionych dłoni na czole i napieranie na nie głową przy zaangażowaniu mięśni szyi. Kolejne, to wysuwanie podbródka z jednoczesnym cofaniem szyi i przytrzymywaniem jej dłońmi. Wystarczą 3-4 sesje z około 20 powtórzeniami w tygodniu, aby zauważyć efekty.

Zmarszczki na szyi: zabiegi i pielęgnacja.

Niebagatelną rolę w profilaktyce zmarszczek na szyi stanowi codzienna pielęgnacja. Podczas wieczornych i porannych rytuałów łazienkowych, często zapominamy o tym obszarze. Zarówno odżywcze serum, jak i nawilżający krem, powinny znaleźć się nie tylko na skórze twarzy, ale też właśnie szyi i dekoltu. Wybieraj kosmetyki łagodne, z dużą zawartością składników nawilżających, jak kwas hialuronowy i ceramidy. W przypadku skóry dojrzałej konieczne może być zastosowanie produktów z retinolem.

Jeśli „naszyjnik Wenus” już zawitał na twojej szyi, możesz skorzystać z pomocy medycyny estetycznej. Wykwalifikowany lekarz z pewnością dobierze zabieg, który poprawi wygląd skóry, na przykład mezoterapię z koktajlem odżywczym, albo zabieg z wykorzystaniem lasera masaż Kobido.

Przejście na początek strony